„Kiedy odchodzą…” – audiobook już w sprzedaży

Dlaczego?
To pytanie brzmi w myślach osób, które doświadczyły samobójstwa w bliskim otoczeniu. Stawiają je specjaliści, zajmujący się pomocą osobom z myślami samobójczymi i po przebytych próbach samobójczych. Zastanawiają się, jak można temu zapobiec, jak pomagać, aby myśli samobójcze odeszły w niepamięć.

„Dlaczego?” to też pytanie, które towarzyszy dzień w dzień tym, którzy doświadczyli samobójstwa bliskiej osoby. Przeplatając się z cierpieniem, naznacza każdy ich dzień, począwszy od tego, w którym ich świat się zawalił.

Kiedy odchodzą, zostawiają po sobie pustkę. Samobójcza śmierć nigdy nie przechodzi bez echa. Decyzja o własnej śmierci obejmuje nie tylko samobójcę. Zabija też tych, którzy pozostają, mimo że ich życie wciąż trwa.

Dla osób, które straciły kogoś bliskiego z powodu samobójstwa, pytanie „Dlaczego?” nie jest jedynie teoretycznym zagadnieniem. „Dlaczego?” jest stale wpisane w ich codzienne jestestwo, naznaczone jest poczuciem winy, cierpieniem, idzie w parze z myślami: Czy to moja wina? Czy można było temu zapobiec?

Książka „Kiedy odchodzą…” autorstwa Daniela Dziewita jest narracją tych, którzy zostali. Rodzice, przyjaciele, partnerzy, rodzeństwo – dostali możliwość opowiedzenia o swoim cierpieniu i o tym, jak zmienił się ich świat po tragicznym zdarzeniu. W pierwszej części książki, dzielą się bardzo osobistymi doświadczeniami, swoją perspektywą. Bez retuszu opisują emocje, poczucie sensu i bezsensu, stawiają pytania egzystencjalne, poszukując jednocześnie odpowiedzi. Drugą część książki stanowi panel dyskusyjny,
w którym psychologowie odnoszą się do treści opisanych w części pierwszej.

Książka „Kiedy odchodzą…” jest objęta patronatem Fundacji Zobacz… JESTEM. Wierzymy, że dla wielu osób, które doświadczyły żałoby po śmierci samobójczej bliskich, jej lektura może okazać się dającą otuchę, wsparcie i nadzieję na przyszłość.

10% dochodu ze sprzedaży książki wspiera Fundację Zobacz… JESTEM.

 

Książka w wersji papierowej i PDF dostępna jest od czerwca 2020. http://www.kiedyodchodza.pl/
Od niedawna w ofercie jest również audiobook: https://audioteka.com/pl/audiobook/kiedy-odchodza

 

%d bloggers like this: