Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom 2017

obrazek

Każdego roku w Polsce ponad 6000 osób odbiera sobie życie. Mniej jest dokonanych zabójstw  ogółem, niż samobójstw popełnionych przez dzieci i młodzież do 25 roku życia.

10 września 2017 roku ruszamy z drugą odsłoną kampanii Zobacz… ZNIKAM. Tego dnia o godzinie 20:00 znowu zapalimy lampki na znak wsparcia dla bliskich osób, które popełniły samobójstwo, lub doświadczyły próby samobójczej.

Życie jest cenne i czasami niepewne. Poświęcenie minuty by do kogoś dotrzeć – do osoby bliskiej lub obcej – może zmienić tor życia. Światowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom 2017 obchodzony będzie pod hasłem „Poświęć minutę, ocal życie!”, a kampania Zobacz… ZNIKAM podpisuje się pod tą inicjatywą obydwoma rękoma.

W obowiązku każdego człowieka leży to, by dostrzegać tych, którzy potrzebują pomocy i rozpocząć z nimi dialog. Ludzie często zwlekają z interweniowaniem, nawet jeśli o kogoś się martwią. Boją się, że nie będą wiedzieli co właściwego powiedzieć.

Celem kampanii Zobacz… ZNIKAM jest szeroka edukacja społeczeństwa, która zwróci uwagę na zagrożenie jakim są samobójstwa wśród młodzieży, obali stereotypy, będzie nauczać pozytywnych i skutecznych wzorców postępowania w obliczu kryzysu. Chcemy, by problem samobójstw nie był uważany za tabu. Chcemy, by o tym rozmawiano, żeby umieć sobie z tym radzić. Po to, by dostrzec ludzi w potrzebie… i nie dać im ZNIKNĄĆ.

Działania kampanii kierowane są do rodzin, bliskich osób młodych oraz instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Mamy nadzieję, że kolejna część kampanii wzmocni działania profilaktyczne w naszym kraju.

Dołącz do inicjatywy. Liczy się każda wyciągnięta ręka.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: