„Życie warte jest rozmowy” – wspólna praca na rzecz prewencji samobójstw

W tym roku z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom wspólnie z innymi organizacjami będziemy promować działania na rzecz zapobiegania samobójstwom. Inauguracja 10 września, będą spoty, wykłady otwarte i pokoje wsparcia.

„Życie warte jest rozmowy” to kampania , ale także cel i hasło przewodnie .

Oto treść komunikat organizatorów „Organizator kampanii Zobacz…ZNIKAM − Fundacja Zobacz…JESTEM − została oficjalnym partnerem kampanii Życie warte jest rozmowy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyrażoną przez Państwa chęć wsparcia naszej inicjatywy i liczymy na długą oraz owocną współpracę w szerzeniu wiedzy na temat prewencji samobójstw.

Głównym celem kampanii Zobacz…ZNIKAM jest zwrócenie uwagi na problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Adresatami kampanii są ci, którzy mogą, a wręcz powinni, pomóc dziecku lub nastolatkowi w kryzysie suicydalnym – zarówno jego najbliżsi, jak i różne instytucje, w tym szkoły i pracujący w nich nauczyciele.

Należy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiegać samobójstwom wśród osób małoletnich. Dlatego nie ignorujmy problemów dzieci i nastolatków. Zapewnijmy im szczerą rozmowę i bezwarunkowe wsparcie. Poczucie bliskości oraz zrozumienia może być pierwszym krokiem ku wyjściu z kryzysu.”

Dziękujemy za zaproszenie nas do wspólnych działań.

%d bloggers like this: